«

»

Envofilm 2023 aneb nominace na Absolutní vítězný film

Albrechtova střední škola v Českém Těšíně uspořádala již VI. ročník festivalu ekologických filmů žáků a studentů – ENVOFILM 2023. Festival environmentálních filmů mívá i mezinárodní účast (Polsko, Slovensko). My jsme letos nechyběli a chtěli jsme obhájit vítězství v kategorii Nejlepší žákovský film (žáci ZŠ), které se nám podařilo v roce 2019 se snímkem Příběh atmosféry Země. Proto tři naši žáci, Barbora Doubková, Daniel Drábek (v té době žáci 8. třídy) a Glib Zakharchenko (ukrajinský žák 9. třídy), natočili v květnu 2023 krátký snímek s názvem Proč?. Slavnostní vyhlášení proběhlo začátkem října 2023 a byli jsme moc zvědavi, jak jsme v konkurenci dalších filmů obstáli. Dřívější vítězství jsme sice neobhájili, ale k našemu velkému překvapení byl náš snímek nominován v kategorii Absolutní vítězný film! Vůbec jsme to nečekali a měli jsme obrovskou radost, přestože jsme onoho „Oscara“  nakonec do Fryčovic nedovezli. Žákům děkujeme za reprezentaci školy. Snímek Proč? je ke zhlédnutí zde: https://youtu.be/Zh-t_j2uKrg

cc923237-8898-4d4f-a115-e52dadd2a4ee

84