«

»

Badatelské praktikum v ekocentru Hubert

Ve čtvrtek 2. května 2024 žáci Badatelského semináře a dvě žákyně 9. třídy absolvovali badatelské praktikum v ekocentru Hubert na Hukvaldech. Vybraný program VODA měli žáci zdarma. Před Vánocemi se totiž žáci účastnili akce ZERO WASTE BETLÉM  ANEB TVOŘ Z ODPADU A PŘÍRODNIN, viz. starší příspěvek. Celé badatelské praktikum probíhalo v oboře na Hukvaldech a trvalo tři hodiny. Bylo nabité spoustou badatelských aktivit, včetně pohybových. Kupříkladu lovili a určovali bezobratlé živočichy, přemýšleli nad souvislostmi vývojových stádií nebo měřili vybrané ukazatele vody. Cestou do školy jsme měli ještě krátkou zastávku u paní učitelky Šeflové, která nám představila obyvatele jejich rybníka, chov akvarijních skalárů a nahlédnout jsme mohli také do jejich poštovní schránky, kde nebyly dopisy, jak bychom očekávali, ale hnízdo s mláďaty sýkory koňadry, které si tam už druhý rok vystavěla. I díky příznivému počasí byla dopolední akce opravdu velmi vydařená a zakončili jsme ji vynikajícím obědem ve školní jídelně. Zážitky z daného dne si můžete prohlédnout ve fotogalerii: https://photos.app.goo.gl/WBdGRihKWFMQzZJc7

IMG_9992

IMG_0032