Projekty v anglickém jazyce

Na  naší škole se žáci učí v souladu s nejnovějšími trendy výuky. Nejinak je tomu v anglickém jazyce. Pomáhá nám k  tomu moderní edice oblíbených učebnic Project. Už podle názvu lze usoudit, že žáci nejsou vyučování jen teoreticky. Pro praktické využití jsou určeny projekty, kterými školáci vždy završí zvládnuté učivo.  Žáci  mají za úkol si během pololetí vypracovat projekt na zadané téma.  Hlavním úkolem  projektu je prezentace- představení  své práce.  Pro mnohé je to velmi těžké vystoupit před třídu a mluvit plynule anglicky, ale mluvení “ speaking skills“   je  jednou z důležitých dovedností.  Bývá problematické především z toho důvodu, že na rozdíl od psaní, kdy máme dostatek času si vše dobře promyslet, mluvit musíme spontánně a bez rozmyšlení. V takovém tempu se těžko můžeme soustředit na gramatiku a často bývá problém vybavit si vhodná slovíčka.  Žáci devátého ročníku však předvedli velmi zdařilé práce na téma – My invention-  Můj vynález.

Ukázka projektů:

PROBLÉM VŠI

Více čtěte zde: problém vši

Kunzultace

28.11. od 15:00 hod. se koná pohovorové odpoledne. 23.11. ve 12:00 bude zde na stránkách zveřejněna přihlašovací tabulka. Těšíme se na Vás.

HALOVÝ FOTBAL CHLAPCŮ 6. A 7. TŘÍDY

10. listopadu 2017 jel výběr našich chlapců 6. a 7. třídy poměřit síly s okolními školami v halové kopané. V konkurenci třech škol – Stará Ves, Hukvaldy a Brušperk – jsme uspěli s vynikajícími výsledky. Z turnaje jsme odjížděli s diplomem za 1. místo a radostí z postupu do okresního kola.

V okresním kole na 6. ZŠ ve Frýdku-Místku už nás čekala těžká konkurence, ale i tak jsme neodjížděli s ostudou a i vítězný tým Kozlovic jsme dokázali řádně potrápit. Takže nakonec 6. místo z šesti, ale dobrý pocit ze hry (0:0, 1:2, 2:2, 0:2, 0:1).

Sestava: Martin Kublák, Vojtěch Míček, Jiří Míček, Filip Galásek, Adam Překlasa, Filip Strnadel, Viki Věněk Švorčík, Josef Šefl.

20171110_082502

ČEPS CUP

15.11. naše škola pořádala okresní kola ČEPS Cupu ve florbalu chlapců a dívek 4. a 5. třídy. Chlapci soupeřili s družstvy z Kozlovic a Palkovic a po tuhých bojích obsadili 2. místo. Děvčata hostili soupeře z Frýdlantu a Třinc. Soupeřky byly těžké, první zápas s Třincem uhráli těsnou prohru 2 : 3 a Frýdlant naše družstvo porazil 4 : 0. Na turnaji vládla příjemná atmosféra, hráči i hráčky si dokázali zápasy užít a těší se na další výzvy.

Postup

9.11. jsme s výběrem chlapců z 8. a 9. třídy vyrazili na turnaj okrskového kola v halové kopané do St. Vsi nad Ondřejnicí. Turnaje se kromě nás zúčastnili 3 školy z okolí a naše družstvo je dokázalo všechny porazit. Postoupili jsme tedy do okresního kola. Družstvo tvořili tito žáci: Radek Překlasa, Lukáš Boček, Ondřej Tyleček, Jan Pačanský, Marcel Kubíček, Patrik Volný a Jan Pokluda.

t (4)

Zapojení do projektu KROKUS

Židovské  muzeum v Praze už 11 let uskutečňuje tzv. Projekt KROKUS. A my jsme se do něj letos také zapojili. V rámci projektu jsou na školy bezplatně zasílány cibulky žlutých krokusů, které jsou na podzim zasazeny do půdy jako připomínka 1,5 milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, které zemřely během šoa. Žlutá barva je připomínkou žluté Davidovy hvězdy, kterou byli Židé nuceni během nacistické vlády v některých obsazených zemích nosit. V ideálních podmínkách cibulky krokusů vykvetou na konci ledna nebo na začátku února, tedy kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna).

Foto zde

Mgr. Renáta Foltová

FOD KLOKÁNEK – hlasování a poděkování

Naše škola se zapojila do výtvarné soutěže „Obrázek, který udělá radost hned dvakrát“, kterou zorganizoval Fond ohrožených dětí KLOKÁNEK. Obrázky budou použity pro výzdobu zařízení KLOKÁNEK, ale hlavně pro prodej na výstavách, pro uskutečnění aukcí a získání potřebných finančních prostředků pro zajištění péče o děti v zařízení KLOKÁNEK. Vyhodnocování soutěže probíhá právě v těchto dnech. Jednotlivá díla hodnotí výtvarnice, ale lze hlasovat také na Facebooku https://www.facebook.com/fod.cz/

Už nyní na naší školu dorazilo od organizátorů soutěže poděkování. Také my děkujeme žákům za jejich práci a podporu dobré věci.

IMG_E3346

Mgr. Renáta Foltová, Mgr. Pavla Bednářová

Výtvarná soutěž Voda v krajině

Podobně jako v loňském školním roce, jsme se i v letošním účastnili výtvarné soutěže komiksového charakteru, kterou vyhlašuje Zelené centrum Třanovice, s.r.o. Téma znělo – Voda v krajině. Poslali jsme množství nádherných obrázků, ale i když jsme nezopakovali loňské vítězné místo, přesto jsme zůstali na přední příčce. Nejúspěšnější „výtvarnicí“ byla Lucie Volná (7.třída). Lucie obsadila krásné 5. místo. Lucii upřímně blahopřejeme a ostatním žákům děkujeme za jejich nasazení a reprezentaci školy.

Mgr. Renáta Foltová, Mgr. Pavla Bednářová

Vyučování s rodiči – 1. třída

PB063380_vyuka

V pondělí 6. listopadu 2017 se uskutečnila první společná výuka s rodiči v 1. třídě.

Na začátku dne jsme se přivítali společným pozdravem a pak už následovala výuka jazykové komunikace, matematiky a prvouky propojené s podzimním tvořením.

V jazykové komunikaci jsme hráli bingo, četli, psali, zkrátka děti ukázaly vše, co se stihly za 2 měsíce ve škole naučit. Nejinak tomu bylo i v matematice. Tam jsme sčítali v oboru do 5, porovnávali, řešili slovní úlohy. A samozřejmě nechyběla hra na závěr. V prvouce jsme pak rozlišovali listnaté stromy od jehličnatých, vyplňovali podzimní tajenku a pracovní list. Následovalo podzimní tvoření a musím konstatovat, že výrobky jsou velice hezké.

Pondělní vstup do pracovního týdne se velmi vydařil a myslím, že nejen děti, ale také rodiče, odcházeli ze školy s úsměvem.

Starší příspěvky «