Recitační soutěž – 1. st.

Dne 18. 2. 2020 se žáci naší školy zúčastnili obvodního kola v recitační soutěži v Brušperku. Soutěž byla rozdělena do tří kategorií: 0. kategorie – žáci 1. tříd, 1. kategorie – žáci 2. a 3. tříd, 2. kategorie – žáci 4. a 5. tříd. V 0. kategorii jsme se neprosadili, avšak další kategorie nám přinesly úspěch. V 1. kategorii dosáhla prvenství Natálie Machová z 2. třídy s básničkou Čert a Káča od Jiřího Žáčka. V 2. kategorii exceloval Daniel Drábek z 5. třídy s básničkou Setkání s příšerou od Daniely Fišerové. Oba postupují do okresního kola.

Všichni soutěžící si zaslouží poděkování za reprezentaci školy.

IMG_20200218_143520[1]IMG_20200218_140855[1]

Karneval 2020

Plakát – Karneval 2020

Ze života našich mladých badatelů

Od února 2020 funguje na naší škole Badatelský klub. V jeho průběhu si naši badatelé vyzkouší různé pokusy, ověří si vybrané hypotézy, vyvrátí některé mýty a možná i dojde na objev. Tvoří ho žáci 5.- 7. třídy a ti se, kromě získání nových znalostí a dovedností, učí spolu také spolupracovat a je prostor i na legraci. Ve fotogalerii je malá ochutnávka toho, na čem jsme už bádali.

na web

Projektové dopoledne s kanadskou mluvčí

V letošním roce na naší škole poprvé  proběhlo projektové dopoledne s rodilou mluvčí. Přijela Kanaďanka Sarah  van Wermeskerken,  která žákům představila svou rodnou zemi. Děti tak měly možnost si poprvné v praxi vyzkoušet porozumět rodilému mluvčímu s perfektním anglickým přízvukem. Sarah  byla k dětem velice přátelská, hodiny byly připraveny zábavnou formou. Žáci měli možnost se zeptat na osobní informace o lektorce, ale také srovnávat  kanadské  jídlo, živočichy i města. Podle zpětných vazeb byli žáci nadmíru spokojeni. Odnesli si spoustu poznatků a dojmů!

kanada 4 kanada 3 Kanada 5 kanada 1

Junior English Scrabble Tournament

V úterý 4.2. se žáci devátého ročníku Veronika Laníková a Pavel Strakoš zúčastnili oblastního  turnaje v anglické verzi hry Scrabble v Příboře na Masarykově  gymnáziu. Žáci měli za úkol v časovém limitu použít vylosovaná písmena  a skládat  slova. Hra se osvědčila především při rozšiřování a upevňování anglické slovní zásoby, slovotvorbě i při opakování gramatiky. Naši deváťáci  v silné konkurenci obsadili krásná umístění. Pavel Strakoš byl na 6. místě a  Veronika Laníková  na 11. místě. Oba soutěžili také společně za školu  a skončili na úžasném 5. místě, první tři místa obsadili žáci oblastních gymnázií. Možná proto si je vybrala místní televize a natočila s nimi rozhovor 🙂

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Konverzační soutěž v jazyce anglickém

V letošním školním roce na naší škole proběhlo  poprvé školní kolo konverzační soutěži v jazyce anglickém. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií. V mladší kategorii  6.-7. tříd zvítězila Šarlota Uheríková, na druhém místě skončila Kristýna Savenko a třetí místo obsadili žáci šesté třídy Nikola Durajová a David Fabiánek. Druhou kategorii vyhrála Veronika Laníková, druhé místo obsadil Erik Kuběna a na třetím místě skončilo trio Natálie Filipcová, Tomáš Daněk a Pavel Strakoš. Do okresního kola postupují vítězky.

Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů !!!

VOLNÝ DEN VYHLÁŠENÝ ŘEDITELKOU ŠKOLY

Ředitelka základní školy na základě § 24, odst. 2, zákona 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), vyhlašuje pro žáky Základní školy Fryčovice na pátek 14. 2. 2020 volný den.

Zdůvodnění: Učitelský sbor s asistenty pedagoga se účastní dvoudenního školení pedagogických pracovníků. Školení bude zahájeno 13. 2. 2020 v odpoledních hodinách a ukončeno 14. 2. 2020 rovněž v odpoledních hodinách.

Ve Fryčovicích 27. 1. 2020 Mgr. Alexandra Filarová, řed. školy

Lyžařský kurz 2020

Dne 12. 1. odjeli žáci 6. a 7. třídy na lyžařský kurz do Malenovic na chatu P.O.M.A.

Sněhové podmínky nebyly příliš příznivé pro lyžování, ale přesto jsme se všichni naučili lyžovat a jezdit na snowboardu. Ve středu jsme se byli podívat po okolí Malenovic. Každý večer nám učitelé vymysleli zábavný program. Ve čtvrtek proběhy závody, které jsme všichni zvládli. K večeru za námi přijela kapela HEC, se kterou jsme si všichni dobře zatančili. V pátek 17. 1. jsme se s krásnými vzpomínkami a ve zdraví vrátili domů.

foto zde

Bezlimitní výchova – PhDr. Jan Svoboda

Doporučuji přečíst si článek renomovaného psychologa, PhDr. Jana Svobody, který zavítal v prosinci i k nám do školy.

Bezlimitní výchova? Vedete děti k prokrastinaci, ne samostatnosti

Namaluj Muziku

Letos jsme se poprvé zúčastnili výtvarné soutěž Namaluj Muziku, kterou pořádala Stonavská Barborka z.s. Žáci měli ve svých pracích zachytit svůj vztah k hudbě. Velkou radost jsme měli z 5. místa v kategorii starší žáci, které obdržel Erik Kuběna (osmá třída). Také práce dalších našich žáků byli velmi povedené.

Erikovi blahopřejeme a všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Fotogalerie: https://photos.app.goo.gl/x2UzGM9YKHTN4mZs7

Více o soutěži: http://www.stonavskabarborka.cz/