Pohovorové odpoledne – 4. 6. 2024

Zde si můžete rezervovat čas u učitelů.

Český den proti rakovině 2024 – výtěžek sbírky ve Fryčovicích

V rámci celorepublikové sbírky Český den proti rakovině byla ve Fryčovicích vybrána úžasná částka 6410,-. Organizátorem byla naše škola a Fry Relax Centrum. Letošní sbírka je věnovaná prevenci rakoviny prsu a screeningovým programům.

DĚKUJEME všem, kteří jste přispěli.

Fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/bRXcBWxfCFYDfNpg8

IMG_0381

Obhajoba titulu Světová škola

IMG_7669

Žákovský tým Světové školy v letošním školním  roce uspořádal dvě akce pro veřejnost. První akcí byla celorepubliková sbírka Krabice od bot a před Vánocemi děti pomohly zorganizovat akci Dobropečení. Obě akce byly velmi zdařilé. Děti se naučily mnoho nového a zažily, jaké to je udělat dobrou věc – pomoci potřebným.  Ve druhém pololetí nás čekal audit. Certifikát Světové školy je udělován na dobu pěti let, poté školy musí prokázat, že si titul stále zaslouží. Koordinátorky týmu dětí  vypracovaly  zprávu o podpoře vzdělávání a přípravy  dětí z týmu na reálný život v globalizovaném světě.  Děti absolvovaly  hodinový rozhovor, ve kterém popisovaly celoroční plán akcí a své zkušenosti. Paní auditorka Mgr. Lenka Pánková jejich úsilí ocenila a děti velmi pochválila.

Zde jsou některé odpovědi na otázky –  „Co Vám osobně realizace projektu Světová škola přináší?“

„Světová škola mi přináší úsměv a radost. Jsem velice ráda, že můžu pomáhat.“ Aneta R. 4. třída

„Radost, že mohu pomáhat a zajímat se o okolní svět.“ Václav S. 8. třída

„Učím se, že každý může někomu pomoci a nestojí to až tak moc úsilí. Mám radost, že lidé nám přejí a dávají nám příspěvky a podporují nás.“ Veronika Ž. 8. třída

„Dozvím se o problémech ve světě, které jsou daleko, ale také se mne to týká. Rád pomáhám ostatním. Jsem rád, že letos pomáháme i našim českým dětem.“ Jan P.  8. třída

IMG_7677

Obhájili jsme certifikát na dalších pět let, do roku 2029!

Všem dětem za jejich aktivitu děkujeme!

Mgr. Martina Benedikovičová a Mgr. Martina Holíková

Auditni_zprava_ZS_Frycovice (2)

IMG_20231220_164805IMG_7316 IMG_7317 IMG_7226 IMG_7213 20231204_105327

Páťáci si připravili anglickou pohádku pro své kamarády!

PHOTO-2024-05-24-09-41-24 PHOTO-2024-05-24-09-41-24 (1)

Žáci 5. třídy pod vedením paní učitelky Hašové si ve dnech 6. a 13. května připravili pro své mladší kamarády z 2. třídy krátké divadelní představení s názvem „The Little Shack“ („Boudo, budko“) v anglickém jazyce. Po představení se všichni společně zapojili do interaktivních aktivit zaměřených na lesní zvířata. Páťáci se s nadšením stali průvodci a pomáhali svým mladším kamarádům s úkoly a hrami.

Mgr. Silvie Hašová

„Press here“

Středa 15.5. byla pro žáky 2. třídy naprosto magická díky návštěvě rodilé mluvčí z Amerického centra Ostrava. Žáci prožili nezapomenutelnou hodinu plnou anglických slovíček a zábavy s kouzelnou knížkou „Press Here“ od Hervého Tulleta. Tato kniha dokáže uvolnit tvůrčí sílu čtenářovy fantazie a simuluje interaktivní zážitky jen s pomocí jednoduchých teček v základních barvách. Tento originální příběh byl následně doplněn dalšími aktivitami inspirovanými knihou.
 Mgr. Silvie Hašová

Bezpečná doprava budoucnosti – výtvarná soutěž

Tým silniční bezpečnosti připravil v rámci projektu Markétina dopravní výchova další tradiční výtvarnou a literární soutěž. Letos na téma Bezpečná doprava budoucnosti. Soutěž je ve spolupráci s Policií ČR. Do soutěže jsme poslali následující tři obrázky žáků deváté a sedmé třídy. Žákům děkujeme za reprezentaci naší školy.

IMG_9392

IMG_9394IMG_9393

Jak se žije v Podnebíně aneb učíme se o klimatu

V úterý 21. 5. 2024 jsme do školy pozvali zástupce programu LIFE COALA, aby si žáci Badatelského semináře vyzkoušeli simulační hru, která představuje, jaké jsou očekávané dopady změny klimatu v ČR, a jaká adaptační opatření je možné realizovat na místní úrovni. Hráči – žáci se ve hře stávají zástupci obcí, kde se každý rok rozhodují, zda a do jakých adaptačních opatření jejich obec bude investovat.

IMG_0457

Další foto zde: https://photos.app.goo.gl/XUjJ5XaXdFPLnNaY6

Další informace a odkazy zde:

McDonaldś Cup

Reprezentanti naší školy se výborně umístili na fotbalovém turnaji v Brušperku. Žáci 2. a 3. třídy obsadili 2. místo a žáci 4. a 5. třídy 3. místo. Moc gratulujeme.

20240429_114212

Bájná zvířata – draci

Středisko volného času Moravská Ostrava za finanční podpory statutárního města Ostrava vyhlásilo výtvarnou soutěž s názvem Bájná zvířata – draci. Do soutěže jsme poslali obrázky hned do několika kategorií. Žáci 3. – 4. třídy, 5. – 6. třídy, 7. – 9. třídy. Zaslané práce si můžete prohlédnout ve fotogalerii a uznejte, že jsou opravdu povedené. Přestože porota žádnou z jejich výtvarných děl neocenila, jsme hrdí na naše žáky, protože trávili spoustu času nad svými úžasnými díly. Děkujeme jim za krásnou reprezentaci naší školy.

Fotogalerie prací našich žáků :https://photos.app.goo.gl/veAM1TnvLFiYTXYR8

IMG_9826

Rozšířený kurz první pomoci a KPR

Ve snaze o zvýšení povědomí o důležitosti první pomoci a schopnosti reagovat v krizových situacích se žáci 4. až 9. tříd základní školy zapojili do speciálně organizovaného rozšířeného kurzu první pomoci a kardiopulmonální resuscitace (KPR) pod vedením zkušených zdravotníků z Nemocnice ve Frýdku-Místku.

Lekce zahrnovaly praktické tréninky, kde si žáci mohli vyzkoušet techniky umělého dýchání a masáže srdce. Kromě toho se žáci naučili, jak správně poskytnout první pomoc při běžných úrazech, jako jsou řezné rány, zlomeniny, ale také jak reagovat na člověka v bezvědomí či na jiné život ohrožující stavy.

Program, který byl obohacen i o interaktivní prvky díky mobilní aplikaci „Záchranka“, poskytl žákům cenné dovednosti a znalosti, které mohou jednoho dne zachránit životy.

IMG_5422 IMG_5438 IMG_5441

Starší příspěvky «