Závěr školního roku ve 3. třídách

Závěr školního roku jsme si opravdu užili…

Počasí přálo, tak kromě bojovky na školní zahradě, kdy jsme museli „přeměnit hada v myš,“ jsme vyrazili také na Sovinec.

Uteklo to jako voda a teď už si zaslouženě užíváme prázdnin a čerpáme síly do dalšího školního roku.

foto zde

Informace k vyzvednutí vysvědčení

Nepřevzaté vysvědčení si prosím vyzvedněte, po telefonické domluvě, během prázdnin od 8:00 do 12:00 hod. ve škole.

tel. č. – 605 736 383

Video k Ceně inspirace

Děti z týmu Světové školy natočily video, ve kterém popisují celoroční aktivity.

Video k shlédnutí zde: https://youtu.be/WNRETJikiyk

Nominace na nejlepší žákovský film ZŠ

Účast na Envofilmu je u nás již tradicí, takže na sedmém ročníku jsme rozhodně nemohli chybět. Envofilm je festival žákovských environmentálních filmů, který pořádá Albrechtova střední škola v Českém Těšíně. Na festival jsme poslali jeden snímek s názvem O.L.D., jehož cílem je ukázat lidem, že i staré věci mají stále svou hodnotu a jejich používáním zabraňujeme plýtvání. Na vzniku filmu se podílelo (myšleno herecky) větší množství žáků a zaměstnanců naší školy. Vznikaly spontánní scény a hodně jsme se u toho nasmáli. Prostě to bylo moc fajn. S napětím jsme odjížděli 26. 6. 2024 do Českého Těšína na slavnostní vyhlášení a odvezli jsme si nominaci za nejlepší žákovský film v kategorii ZŠ. K Oskarovi, kterého jsme získali v roce 2019, kamarád sice nepřibyl, ale i přesto jsme měli obrovskou radost. Samotný průběh slavnostního předávání, který je na vysoké úrovni, je velkým kulturním zážitkem. Film natočili žáci: Daniel Drábek a Barbora Doubková (9. třída) a Aneta Zdražilová (7. třída). Na snímek se můžete podívat zde: https://youtu.be/YWAZRcRjNxI

IMG_0956IMG_0953

 

 

Atletika 2. stupeň 2024

Na letošních lehkoatletických závodech v Brušperku se fryčovický tým těch nejlepších atletů představil v oslabené sestavě. Příčinou byl Den dětí, kterému někteří závodníci dali přednost. V některých disciplínách jsme tak neměli ani zastoupení.

To se samozřejmě podepsalo na celkovém posledním místě v pořadí škol, ale i tak se nám podařilo získat hezký počet medailí.

Jemčina 2024

V termínu 19. – 24. května vyrazili žáci 8. a 9. ročníku na vodácko-cyklistický kurz do jižních Čech, tradičně do kempu Jemčina. Naučili se základům vodácké techniky a tyto dovednosti pak uplatnili na řece Nežárce a Vltavě. Sjezdy řek jsme společně doplňovali výlety na kolech po Třeboňsku. Čas v kempu jsme trávili sportovními aktivitami, posezením u ohně nebo odpočinkem. Přestože nás téměř každý den osvěžil májový deštík, tak jsme si oblíbený „cyklovodák“ náramně užili. Však mrkněte na fotky…

Martin Růža

foto zde

Poznej svůj kraj

V rámci aktivity spolupráce „Poznej svůj kraj“ zařazeného do Místního akčního plánu Frýdek-Místek II, do kterého jsme se zapojili, proběhly na konci června dvě poznávací exkurze. Jedna proběhla na území obce Fryčovice a druhá ve vybrané lokalitě Frýdku-Místku. Exkurzi po Fryčovicích vedli žáci šesté třídy a dvě žákyně sedmé třídy. Návštěvníky ve Fryčovicích byli žáci páté třídy ze ZŠ F-M, ČSA 570, tzv. osmičky. Poté pro nás tato třída připravila exkurzi u nich ve Frýdku-Místku. Obě akce byly velmi zdařilé a navíc nám počasí, jak se říká, „přálo“. Žáci si z navštívených míst odvezli velké množství informací jak historických, tak hlavně ze současnosti.

Exkurze ve Fryčovicích: Zahájení bylo u kostela, kde nás všechny přivítal pan starosta. Následovala prohlídka kostela a krátké slovo pana Dvorského, kostelníka a pamětníka Fryčovic. Poté jsme vyrazili do obory a na kopec Sovinec. Čekala nás prohlídla hasičské zbrojnice, kde nás provedl pan Domený, a ještě cestou do hasičárny jsme se zastavili u pomníků obětem válek. Cestou ke škole jsme prošli centrem obce a ukázali jsme návštěvníkům, co tady všechno máme, a řekli jim, jaké akce tady po celý rok probíhají. Před školou je přivítala paní ředitelka a po prohlídce školy nás už všechny čekalo ve školní zahradě občerstvení a míčové hry.

Foto z exkurze ve Fryčovicích: https://photos.app.goo.gl/4hLFJ6V7A9R6HNAY6

IMG_0777

Exkurze ve Frýdku-Místku: Druhá exkurze začala prohlídkou školy a následně jsme prošli vybraná místa v Místku a Frýdku. Cestou žáci viděli řadu historických i nových staveb a dozvěděli se o nich množství zajímavých informací. Zakončení bylo ve Faunaparku se závěrečným opékáním špekáčků na ohni.

Foto z exkurze ve Frýdku-Místku zde: https://photos.app.goo.gl/soe4sU9a6QfEegn2A

IMG_0921

Úklid lesíku

Žáci 4. třídy v pondělí 24. 6. uklízeli lesík za hřištěm. Žáci sami navrhli, že by chtěli jít uklízet do lesa. Byli překvapení, kolik odpadků lidé vyhodí do přírody. IMG-20240624-WA0013

Omalovánky z přírody

Odbor životního prostředí a zemědělství MSK za současné podpory projektu LIFE Coala vyhlásil netradiční výtvarnou soutěž na téma Omalovánky z přírody. Úkolem bylo vymyslet a nakreslit omalovánku zaměřenou na životní prostředí, přírodu, zvířata, odpady, vodu apod., kterou si menší děti budou moci vybarvit. Z vybraných omalovánek vznikne knížka. Do soutěže jsme poslali práce žáků 7., 8. a 9. třídy. Omalovánka Valérie Čamkové (9. třída) byla do připravované knížky omalovánek vybrána. Měli jsme velkou radost. Slavnostní předávání mělo proběhnout na Krajském úřadě MSK, ale z technických důvodů to nebylo možné. Proto přijela delegace k nám na školu (a samozřejmě i do jiných vybraných škol) a cenu předali osobně.

Všechny zaslané práce si můžete prohlédnout ve fotogalerii, jsou skutečně nádherné, zde: https://photos.app.goo.gl/4Xqps5w7H2Tbavo5A

IMG_9401 (1)

Pasování prvňáčků na čtenáře

V úterý 11. 6. 2024 proběhlo v naší škole slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Přivítali jsme nejen naše rodiče a prarodiče, ale i pana starostu, který dětem přinesl na památku krásnou knihu Poznávací atlas regionu. Před tímto slavnostním aktem musely děti nejdříve splnit úkoly, týkající se čtenářské gramotnosti. Ty pro nás připravili žáci 9. ročníku. Všem se akce moc líbila.

 

Pasování

Starší příspěvky «