Soutěž Mladý zemědělec 2024

Naše škola se zapojila do vědomostní a dovednostní soutěže Mladý zemědělec. Soutěž je určená žákům sedmých a osmých tříd. Školního (vědomostního) kola se zúčastnilo 11 žáků a tři nejlepší postupují do regionálního semifinále, které proběhne 27. 3. 2024 na Masarykově střední škole zemědělské a přírodovědné v Opavě. Držte nám palce, abychom mohli naši školu a obec reprezentovat i ve finále, které proběhne na Agronomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně.

Více o soutěži v přiloženém odkaze:

https://www.denik.cz/podnikani/soutez-hleda-mlade-zemedelce-20240122.html

MladyZemedelec_ucastnime se2

Recitační soutěž žáků 1. stupně

Dne 6. 2. 2024 jsme se zúčastnili okrskové recitační soutěže žáků 1. stupně, kterou uspořádala ZŠ Brušperk. Na akci přijelo 10 škol z blízkého okolí. Naši recitátoři se své úlohy zhostili s plným nasazením, bohužel ve velké konkurenci do okresního kola nepostoupili.

Našim žákům děkujeme za reprezentaci školy.

                                   Recitač. sout.

Projektové vyučování ve třetích třídách

Ve třetích třídách se děti (pod vedením svých učitelek) věnovaly planetám sluneční soustavy. Vyhledávaly informace na internetu, v encyklopediích i v učebnicích.

Jak jejich práce dopadla, se můžete podívat…

20240207_140739

foto zde

Školní karneval 2024

Vážení rodiče a děti, dne 1. února proběhl strašidelný karneval v sále obecního úřadu, který pořádala základní škola a žáci 9. třídy.

Podle počtu vydaných lístků na svačinku vás přišlo dohromady 110. Děkujeme, že jste dorazili v tak hojném počtu a ve vašich úžasných maskách, díky kterým jste měli vstup zdarma.

Program strašidelného karnevalu doprovázeli moderátoři Mikuláš a Jakub. Po jejichž úvodu následovaly zábavné soutěže – např. water pong, podlézání pod tyčí a další. Za účast na soutěžích dostávali žáci odměny v podobě sladkých bonbónů nebo čokolád. Součástí programu byl fotokoutek, kde si každý mohl udělat hezkou vzpomínku, kolo štěstí se skvělými cenami a malování na obličej. Potom, co všechny připravené soutěže skončily, začala diskotéka, která trvala až do osmi hodin večer a náramně jsme si ji s vámi užili. Následně už bohužel přišel konec onoho skvělého večera a nastal čas jít domů.

Chtěli bychom vám ještě jednou poděkovat za to, že jste přišli, že jste se účastnili soutěží a byli aktivní. Doufáme, že jste si karneval užili tak jako my a že přijdete i příště!

Max, Kuba a Kuba – 9. třída

ka (4)

foto zde

Preventivní program první pomoci

V pondělí ráno vzbudila žlutá sanitka před školou zvědavost mnoha přicházejících i kolemjdoucích.
Jednalo se však o preventivní program pro žáky 1. – 3. třídy, kterou zajistil Spolek rodičů.
Děti se od záchranáře dozvěděly, jak poskytnout první pomoc omdlelému, jak provádět první pomoc u někoho, kdo nedýchá – na figuríně si každý z nich mohl vyzkoušet masáž srdce. 
Dalším blokem byla záchrana osoby s vážným úrazem a to otevřené zlomeniny spojené s tepenným krvácením. I toto si děti zkoušely na figuríně ošetřit. Součástí byla také prohlídka výše zmíněné sanitky.
Panu záchranáři velice děkujeme za přínosné informace a praktické ukázky, dětem přeji, aby tyto nabyté vědomosti nemusely ve svém životě nikdy použít. 
20240205_111002

Kdo přežije

V lednu jsme si uspořádali tradiční projektový den „ Kdo přežije“. Učitelé, hasiči a zástupci Policie ČR nachystali 12 stanovišť s různými úkoly a žáci se v pravidelných intervalech přesouvali v předem určených skupinách k plnění.

S hasiči vyzkoušeli výstroj do terénu, dýchání v masce pro zakouřený prostor, zachraňovali tonoucího, s policistkami probrali výstroj pro zásah, taktickou vestu, práci s obuškem, s pouty, vyzkoušeli helmu s ochranným plexisklem a popovídali si o bezpečnosti při používání sociálních sítí. Na dalších stanovištích zopakovali dopravní výchovu, výstražné symboly, tísňové linky, Krabičku poslední záchrany, Morseovu abecedu a turistické značení a balili evakuační zavazadlo.

Děkujeme všem zúčastněným za hladký průběh aktivního dopoledne a zvlášť děkujeme našim ochotným lektorům z řad Policie ČR a hasičského sboru.

kd (3)

foto zde

Lyžařský kurz 2024

Od 15. do 19. ledna se žáci 6. a 7. třídy zúčastnili lyžařského kurzu v Jeseníkách.

V pondělí ráno jsme vyrazili autobusem od školy a odpoledne jsme se už začali pilně učit jezdit na lyžích a snowboardech na sjezdovce v Karlově Studánce.

Úterní den jsme strávili na svahu a večer nám zahrála úžasná skupina HEC. Všechny děti tančily, skákaly, zpívaly a na závěr soutěžily o jejich CD.

Ve středu jsme měli odpočinkový půlden, a tak jsme se vyrazili podívat do Karlovy Studánky. Navštívili jsme tam nejznámější vodopád u nás, který dosahuje výšky 20 metrů. Po návratu zpět jsme se připravili na večerní lyžování a jakmile nastal správný čas, tak jsme vyrazili. Večerní lyžování bylo parádní, protože jsme byli na svahu téměř sami a všichni jsme si užívali skoro prázdnou sjezdovku.

Ve čtvrtek odpoledne jsme uspořádali závod, který sloužil k prověření zdatnosti na svahu a změření sil s ostatními. Večer nás čekala menší diskotéka, abychom se pomalu rozloučili s lyžařským kurzem.

V pátek ráno jsme si šli naposledy užít svah a pak se všichni sbalit, abychom mohli vyrazit na cestu domů.

I přes to, že jídelníček byl složený převážně z brambor a na pár pádů z kotvy, jsme to všichni zvládli ve zdraví a náramně jsme si to užili.

Na lyžích zasněžený kopec sjíždíme,

svoboda a radost nás naplní, to víme.

Sjezdovky nám patří, vítězství slavíme,

na lyžáku se vždy skvěle bavíme!

Niki, Anet, Kika, Eva

l (3) l (9)

více foto zde

Výtvarné soutěže v I. pololetí 2023/2024

Každý školní rok se naše škola zapojuje do nejrůznějších výtvarných soutěží. Máme za sebou první pololetí a v následujících odkazech si můžete prohlédnout soutěžní práce našich malých výtvarníků. Přestože se nám zatím nepodařilo získat žádné umístění, uznejte, že by bylo škoda si obrázky nechat jenom pro sebe.

1. Ekofór

Hnutí Brontosaurus u příležitosti 50. výročí svého vzniku vyhlásilo tradiční mezinárodní výtvarnou soutěž jak pro karikaturisty a kreslíře profesionály, tak i pro kreslíře nadšence. Letošní téma bylo – Člověk a životní prostředí v podmínkách klimatické krize. Do kategorie děti do 15-ti let jsme zaslali dva obrázky žáků osmé třídy.

3346 Viktorie Hynečková Bude více kolotočů      3347 Jan Peška Home office

Odkaz na galerii všech zaslaných prací: https://ekofor.brontosaurus.cz/galerie/

2. Tajemný svět barev – Tašky, kabelky, kufry, bágly a jiná zavazadla (Středisko volného času Ostrava – Zábřeh).

Odkaz na poslané práce žáků I. a II. stupně: https://photos.app.goo.gl/SipxNDzo2CEEyLA19

IMG_7742

3. Stop násilí – téma: Prostor, kde se cítím bezpečně (ROSA centrum pro ženy). Tímto způsobem vyjádřila zadané téma žákyně deváté třídy.

EPSON MFP image

4. Zimní olympiáda dětí a mládeže ČR v MSK 2025 (MSK)  Olympiáda se po třinácti letech vrací do Moravskoslezského kraje, a proto byla vyhlášena soutěž o logo olympiády, na kterou takto zareagoval žák devátí třídy. Vítězné logo nese také symbol Lysé hory, pouze v jiném zpracování.

na olympiádu

Pozvánka na karneval

EPSON MFP image

EPSON MFP image

Nové výtvarné pomůcky ve škole aneb staň se opravdovým malířem

To, že žáci na naší škole mají velká výtvarná nadání a nadšení, z našich webových stránek už víte. Proto jsme nechali nakoupit speciální malířské stojany, plátna, akvarelové barvy a první žáci na ně začali tvořit své obrazy. Mohli si zvolit libovolné téma. Jejich díla zůstanou ve škole a na chodbách bude postupně vznikat taková malá galerie výtvarného umění. Kromě toho si mohou žáci vyzkoušet opravdovou práci malířských velmistrů a ještě zde zanechat na sebe krásnou vzpomínku. A kdo ví, třeba bude škola jednou vlastnit prvotinu slavného malíře.

Více fotografií z prvního dne tady: https://photos.app.goo.gl/Z8eHcyU2AB2gsfBR7

IMG_8553

 

Starší příspěvky «