Výzva

Vážení zákonní zástupci žáků, máme za sebou týdenní zkušenost s distanční výukou a nyní se na Vás obracíme s prosbou o zaslání zpětné vazby, která je velmi důležitá pro případné úpravy a změny. Prosím, napište nám své zkušenosti, postřehy, náměty (plusy i mínusy). Psát můžete na školní email skola@zsfrycovice.cz nebo na email ředitelky školy filarova.alexandra@zsfrycovice.cz.  Děkujeme, vedení školy.

Badatelský klub aneb to nás baví

Na naší škole se žákům II. stupně, v druhém pololetí školního roku 2019/2020, otevřely brány Badatelského klubu. Setkali jsme se bohužel jen párkrát, protože došlo k uzavření škol. Hned v září jsme v našem započatém zápalu pokračovali, a tak se s vámi chceme podělit o fotografie, které ukazují, co zajímavého v klubu děláme. Naše další plány a nápady nám opět zhatilo uzavření škol, ale i doma žáci začali provádět své pokusy a pozorování. Doufáme však, že brzy budeme opět bádat společně.

Fotogalerie klubu

Zkušenosti z online výuky

Vážení zákonní zástupci,

po prozatímních zkušenostech s online výukou se na Vás obracíme s prosbou, abyste apelovali na své děti a dohlédli na dodržování těchto pravidel:

• Dbát pokynů vyučujících
  • Dodržovat zákaz natáčení výuky bez povolení vyučujícího
  • Obsluhovat jen vlastní zařízení (nevypínat a nezapínat mikrofony spolužákům)
  • Nepoužívat vulgarismy

Pokud vše funguje správně, vyučování probíhá i v této složité době aktivně. Drtivá většina žáků tento způsob výuky vítá a rádo se výuky zúčastní. Pouze část ji svým nevhodným chováním narušuje. Na porušování pravidel online výuky Vašimi dětmi Vás upozorníme a při opakovaném nevhodném chování se domluvíme na dalším postupu, abychom neznepříjemňovali výukový čas u počítačů ostatním.

Děkujeme,

vedení školy

SBĚR ZRUŠEN!

Vzhledem k nastalé situaci jsme byli nuceni zrušit podzimní sběr starého papíru. Budeme doufat v lepší zítřky a snad proběhne na jaře, takže papír doma i nadále střádejte.

Děkujeme za pochopení.

Nové aktuální informace

Vážení zákonní zástupci ,

situace se nám mění každým dnem, a proto posíláme nové informace.

Od 14. 10. 2020 jsou uzavřené školy a žáci se budou vzdělávat distančně. Jak dlouho, prozatím, nevíme.

Jen připomínáme, že distanční výuka je povinná (viz dodatek Školního řádu).

Žáci budou mít každý den 2- 4 povinné online vyučovací hodiny podle nového rozvrhu. Rozvrh pro distanční online výuku bude platit od čtvrtku 15.10. a bude zveřejněn na webu školy v rubrice tříd. Hodiny budou začínat vždy v 8.00, 9.00,  10.00  a 11.00 (1. a 5. ročník v 8.30, 9.30 a 10.30) a budou trvat cca 30 minut. Na začátku hodiny by se měli žáci spojit s učitelem online, učitel následně určí průběh hodiny. Učitelé budou zadávat úkoly i v písemné podobě přes Teams. Budou je tak moct plnit i žáci, kteří se nebudou moci připojit online.

Nemáte-li možnost online připojení, co nejdříve nás, prosím, kontaktujte.

Sledujte pravidelně web školy.

Školní stravování

Během distančního vzdělávání mají žáci nárok na dotovanou stravu.

Organizace výdeje obědů pro distanční vzdělávání:

• první odběr do jednorázových obalů (obaly bez úhrady)
  • Pro následující dny je nutno vždy den předem nejpozději do 13:30 přinést jídlonosič označený jménem, třídou a číslem čipu (vhodné mít jídlonosič na výměnu)
  • Výdej obědů pro 1. – 5. ročník: 11:00 – 12:00, zadní vchod ŠJ
  • Výdej obědů pro 6. – 9. ročník: 12:00 – 13:00, zadní vchod ŠJ

Kdo nemá zájem takto odebírat obědy, musí si je odhlásit, 13.10. výjimečně na e-stravě do 20.00 hod., jinak obvyklým způsobem.

Aktuální informace k distanční výuce

Vážení zákonní zástupci žáků 6. a 7. ročníku,

v týdnu 12. – 16. 10. 2020 budou Vaše děti vzdělávány distančně. Některé úkoly k samostatné práci jim byly zadány již ve škole, další část najdou v aplikaci Microsoft Teams. Žáci byli s aplikací ve škole seznámeni, přihlašovací údaje znají a základní úkony by měli zvládnout. V případě jakýchkoli nejasností prosím kontaktujte třídní učitele. Online výuka v tomto (pro Vás i pro nás) zkušebním týdnu bude probíhat ve výše zmíněné aplikaci v hlavních předmětech. Čas online výuky najdete v odkazu pod příspěvkem.

Upozorňujeme Vás, že distanční výuka je pro žáky povinná, povinné je plnění zadaných úkolů a žáci jsou povinni se online výuky zúčastnit. Seznamte se prosím s dodatkem školního řádu, který distanční výuku řeší. Dodatek naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení“.

Děkujeme za spolupráci, vedení školy.

online výuka 6. a 7. ročníku

Aktuální informace k týdnu 12. – 16. 10. 2020

Vážení zákonní zástupci,

Výuka v týdnu 12. – 16. 10. 2020 bude probíhat následujícím způsobem. Žáci 8. a 9. ročníků budou chodit do školy a učit se dle stávajícího rozvrhu hodin. Žáci 6. a 7. ročníků zůstávají doma, budou se vzdělávat na dálku.

Bližší informace k distančnímu vzdělávání žáků 6. a 7. ročníku budou sděleny v pondělí 12.10. prostřednictvím webových stránek a  v programu Microsoft Teams.

Během distančního vzdělávání mají žáci nárok na dotovanou stravu, jídlo ale nemohou konzumovat ve školní jídelně.

Organizace výdeje obědů pro distanční vzdělávání:

• V pondělí výdej do jednorázových obalů (obaly bez úhrady)
  • Výdej do jednorázových obalů za úhradu
  • Výdej obědů: 11:00 – 12:00, zadní vchod ŠJ

Kdo nemá zájem takto odebírat obědy, musí si je odhlásit.

Bazárek oblečení proběhl úspěšně!!!

V pondělí a úterý  školní děti nosily oblečení, které už nevyužijí. Nasbíralo se okolo třiceti tašek. Ve středu se konal samotný BAZÁREK v  obecním sále.  Během dvou hodin si návštěvníci vybrali oblečení, které ještě využijí a věnovali krásných   3420 Kč.

Všem moc děkujeme !!!!

IMG_3295IMG_3300