FOD Klokánek 2021 – ocenění žáci

Také v tomto školním roce uspořádal FOD Klokánek výtvarnou soutěž na téma: „Obrázek, který udělá radost hned dvakrát“. A my jsme samozřejmě nemohli chybět. Poslali jsme řadu velmi povedených žákovských prací a několik žáků bylo oceněno. Jedná se o charitativní projekt a proto i nás dvakrát těší, že se líbily a ještě poslouží dobré věci. Více informací v přiloženém odkaze: http://www.fod.cz/nase-cinnost/ocenene-vytvarne-prace-ze-souteze-v-i-pololeti-2021

Ocenění žáci: Kategorie 11-12 let – Aneta Třeštíková a Barbora Doubková  (6. třída), Natálie Klímková (7.A), Lucie Kyršová (7.B). Kategorie 13 let a více: Nikola Durajová, Hana Konečná (7.A)

Žákyním gratulujeme k ocenění a děkujeme za reprezentaci naší školy. Všem žáků, kteří malovali do soutěže, také děkujeme za jejich práce.

20210417_212232

Školní družina ukončuje  činnost v úterý  29.6. 2021.

Ve středu již  ŠD nebude v provozu.

Zuzana Jagrová

VÝSLEDKY SBĚRU PAPÍRU

VÝSLEDKY sběru 2020-2021

Expedice Fryčovice 2021

V týdnu od 14. -18 .6. 2021 jsme s žáky šesté třídy provedli monitoring fauny a flóry obce Fryčovice. Tentokrát jsme se více zaměřili na vegetaci, takže živočichové jsou naše výzva pro příští expedici. Jediné co nás bohužel omezovalo byl čas, ale přesto jsme toho hodně objevili. Výsledek práce můžete vidět na přiložených fotografiích.

Galerie fotografií

Příroda kolem nás 2021

Správa NP Podyjí uspořádala již 22. ročník dětské výtvarné soutěže – Příroda kolem nás. Za školu jsme poslali do nejvyšší kategorie několik žákovských prací. Umístění v soutěži jsme nezískali, ale práce žáků byly velmi povedené, což můžete v galerii fotografií sami posoudit. V přiloženém odkaze můžete vzhlédnout vítězné soutěžní práce.

Všem zúčastněným žákům děkujeme za jejich výtvarné práce. A to i těm žákům, jejichž obrázky jsme pro velké množství nemohli poslat, ale věnovali svůj čas v období distanční výuky.

Galerie fotografií

SBĚR PAPÍRU – AKTUALIZACE!

Letos sbíráme i karton!

Sběr 2021

Hravé odpoledne pro předškoláky

Stejně jako loňský rok, tak ani letos nebylo přáno předškolákům přijít v dubnu do školy a zápis budoucích školáků proběhl bez jejich osobní přítomnosti. Pro následující školní rok bylo zapsáno 29 dětí, které budou rozděleny do dvou prvních tříd.

Vzhledem k lepšící se situaci mohly paní učitelky ve spolupráci s asistenty pedagoga připravit pro zapsané děti alespoň hravé odpoledne, které se uskutečnilo v prostoru za základní školou  ve čtvrtek 27. 5. 2021. Pro děti byla připravena různá stanoviště, na nichž prokázaly své schopnosti a dovednosti (překážková dráha, hod na cíl – do tlamy, skákání panáka, ale také stanoviště, kde prokázaly jazykové a matematické dovednosti, kreslily).

Všechny děti přišly natěšené a s „aktovkou“ dárků, které si svou aktivitou zasloužily, také z hřiště vesele odcházely.

V tento den si se svými rodiči mohli prohlédnout také školu, kde již velmi brzy – v září – nastoupí. A bylo co vidět, neboť se právě dokončují dvě nové učebny, děti zavítaly také do školní družiny i do svých budoucích tříd.

Hravé odpoledne_foto

Příměstské tábory – instrukce pro rodiče

Instrukce pro rodiče_léto 2021

informace ŠD

Provoz ranní školní družiny je do konce školního roku 2020/2021 pro malý zájem zrušen.

Od pondělí 17. 5. 2021 budou v provozu tři oddělení školní družiny pro žáky 1. – 4. třídy.

Příměstské tábory – léto 2021

Léták – tábory – 2021