Projekt Edison se blíží- už známe jména stážistek

V týdnu od 26.2.-  2.3. u nás na škole přivítáme 6 zahraničních studentech.  Zatím známe pouze jména a státy, jejich profily nám organizace AISEC předá  během tohoto týdne.
Ma Jingxian Čína
Linara Subkhangulova Rusko
Isabela Almeida Brazílie
Syarova Soraya Indonésie
Zumrad Ilmekova Kyrgyzstán
Tamar Janazde Gruzie

  Chtěla bych oslovit zájemce z řad rodičů, kteří by byli ochotni nám pomoci ubytovat stážisty.   Bude to dobrá příležitost, jak si procvičit angličtinu či získat třeba novou kamarádku z jiného koutu světa. Jestliže některá rodina bude mít zájem o ubytování některé ze stážistek, prosíme, abyste co nejdříve kontaktovali ředitelku školy  nebo třídního  učitele vašeho dítěte.  Zájemcům  budou poskytnuty podrobnější informace na informační schůzce! Termín schůzky bude upřesněn.

Děkuji

Martina Holíková

 

Florbalový turnaj dívek

20.12.2017 se družstva dívek 6.-7. třídy a 8.-9. třídy utkala se stejně starými protihráčkami z okolních škol. Holky si výborně zahrály a ukázaly, že i v rámci kroužku florbalu se naučily dobře ovládat florbalovou hůl. Družstvo mladších děvčat obsadilo 2. místo a družstvo starších dívek celý turnaj vyhrálo. Gratulujeme.

20171220_120942[1] 20171220_124218[1]

Vánoční dílny

V úterý 19. prosince se naše škola proměnila ve velkou řemeslnickou dílnu. Žáci IV. – IX. třídy si mohli vybrat jednu z desíti nabízených činností. Po celé dopoledne zručné ruce mladých řemeslníků vázaly kytičky jmelí, vyráběly vánoční dekorace, svícny, andělíčky z nudlí, stromečky ze šišek, barevných perliček, vlny i drobných korálků, skleněné ozdoby, vázičky a výrobky ze dřeva.

Výtvory školáků budou nabídnuty k prodeji ve čtvrtek na vánočním jarmarku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

foto zde

 

Poselství křesťanských Vánoc

Přišel adventní čas a s ním i období vlády Ledové královny. Hory se zahalily bílou pokrývkou, mráz ozdobil každý strom a sváteční dny ťukají na dveře. Kouzelná předvánoční atmosféra ovlivnila i výuku v naší škole.

V pondělí 18. prosince si žáci 5. a 6. ročníku připomněli ve výukových programech ..a na zemi pokoj lidem dobré vůle ! a  „Izrael – země vánočního příběhu“ původ a význam vánočních svátků.  Prezentace na interaktivní tabuli vtáhla malé posluchače zajímavým způsobem do času biblického příběhu narození Ježíše. Školáci se tvořivě zapojovali do různých činností a rozšířili si své znalosti o další informace.                                                                                                                                     Přínosem bylo i to, že se setkali s jiným přístupem k pojetí Vánoc a uvědomili si význam vzájemné spolupráce, tolerance a rozdílnosti v životě lidí na celém světě.

Jiný kraj, jiný mrav

V pondělí 18. 12. se žáci 7., 8. a 9. třídy zúčastnili výukového programu Jiný kraj, jiný mrav, který si pro ně připravila organizace ARPOK. Žáci se zamýšleli nad globálními problémy a nad odlišností různých kultur. Sami se snažili vžít do rolí cizinců prostřednictvím her. Vyjadřovali své pocity a názory.

Velice děkujeme lektorům z organizace ARPOK za připravený program.

Reakce našich žáků:

Celé dvě hodiny byly pro nás velmi zajímavé a zábavné. Lektoři z organizace ARPOK měli pro nás připravené úkoly zaměřené na okolní svět a naši budoucnost. Na začátku jsme se seznámili s pojmy jiný, originální, divný a normální. Poté jsme různé příklady situací, které nám lektoři zadali, rozdělili na dané čtyři typy – tedy normální, jiný, originální a normální. Rozhodovali jsme se sami za sebe a měli jsme za úkol zdůvodnit naše rozhodnutí.

Další hodinu jsme v malých skupinkách hráli hru, při které jsme nemohli mezi sebou komunikovat. Házeli jsme kostkou a počítali body dle pravidel. Vítěz se vždy přemístil do jiné skupiny, ale každá skupina měla jiná pravidla. Hra byla o tom, jak si umíme prosadit svá pravidla a domluvit se. Lektoři přirovnali obyčejnou hru k naší budoucnosti na středních školách. Uvědomili jsme si, že nás všechny čekají nová pravidla a povinnosti. Organizaci a lektorům mnohokrát děkujeme za zajímavé i důležité poznatky.

Jitka Strakošová – 9. třída

20171218_083949 20171218_084025 20171218_084143 20171218_085038 20171218_102734 20171218_102750

 

Spolupráce s organizací ARPOK

Naše škola od letošního školního roku spolupracuje s organizací ARPOK, a to nejen v rámci projektu Světová škola.

Výukové programy

Bez názvu

 

 

 

Výtvarná soutěž FOD Klokánek

Před časem jsme informovali, že se naše škola se zapojila do výtvarné soutěže „Obrázek, který udělá radost hned dvakrát“, kterou zorganizoval Fond ohrožených dětí KLOKÁNEK. Obrázky budou použity pro výzdobu zařízení KLOKÁNEK, ale hlavně pro prodej na výstavách, pro uskutečnění aukcí a získání potřebných finančních prostředků pro zajištění péče o děti v zařízení KLOKÁNEK.

Práce našich žáků se sice neumístily na stupních vítězů, ale všichni víme, že to tentokrát nebyl náš hlavní cíl. Všem našim žáků děkujeme za jejich výtvarné práce a snahu pomoci tam, kde to skutečně potřebují. Věříme, že naše obrázky radost udělaly a snad i přinesly nějakou tu korunku pro nákup potřebných věcí.

Více http://www.fod.cz/nase-cinnost/vysledky-vytvarne-souteze-fod

IMG_3071

Další práce zde

 

 

Pozvánka na Vánoce ve škole

pozvánka na Vánoce ve škole

Florbal chlapců 6. a 7. třídy

20171211_11465711. prosince jsme s hokejkami vyrazili do Brušperka bojovat o postup do okresního kola ve florbale. Brušperská a paskovská škola má výbornou florbalovou základnu, a proto se nám tyto dva výběry nepodařilo překonat. Nad Starou Vsí a Hukvaldami se nám povedlo celkem s přehledem zvítězit, a tak třetí místo bylo opravdu zasloužené.

Sestava: Kublák Martin, Kuběna Erik, Překlasa Adam, Míček Vojtěch, Galásek Filip, Gróf Filip, Šefl Josef, Švorčík Viki Věněk

sv. Mikuláš – patron nejen dětí

Podle staré lidové víry sestupuje sv. Mikuláš vždy 5. prosince navečer z nebe na zem a spolu s čertem a andělem  obchází lidská obydlí. Poslušným dětem dává různé dobroty, těm zlobivým pak uhlí nebo syrovou bramboru. K nám do školy 5. prosince také sv. Mikuláš zavítal, ovšem už v dopoledních hodinách. Doprovod mu dělalo hned několik veselých andělů a rozverných čertů. Protože naši žáci jsou poslušní, dostal každý žák nějakou tu dobrotu :).

IMG_3406

foto zde

 

Starší příspěvky «