Nabídka zájmové činnosti

Nabídka zájmové činnosti

Kniha zelených pohádek aneb z pera našich žáků

Odbor životního prostředí a zemědělství Moravskoslezského kraje vyhlásil na začátku roku 2023 opět soutěž s environmentální tematikou. Zadání znělo – Zelená kniha pohádek. Soutěžící žáci museli sami napsat literární dílo a k němu nakreslit ilustraci. Z vybraných prací se poté sestaví celá kniha. Několik žáků okamžitě přijalo výzvu a začali tvořit. Poslali jsme tři povídky s třemi ilustracemi. Tentokrát naše příspěvky do knihy nebyly zařazeny. Nesmutnili jsme, protože nás společná práce moc bavila a žáci opět předvedli svá velká nadání pro pisatelství a uměleckou tvorbu. O čemž se můžete přesvědčit. Děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

První povídka: Jak zvířátka polepšila pana Františka. Autoři: Krpcová Žaneta, Zátopková Michaela, Foldýnová Eliška (7. třída). Text zde: Jak zvířátka polepšila pana Františka

IMG_7410

IMG_7412

Druhá povídka: Jak ryby hledaly nový domov. Autoři. Žabenská Veronika, Mlčochová Anastázie (8. třída). Text zde: Jak ryby hledaly nový domov

IMG_7413

IMG_7414

Třetí povídka (říkanka): Zvířátka a odpadky v lese. Autoři: Hodaňová Dorota, Pilarová Alžběta (8. třída). Text zde: Zvířátka a odpadky v lese

IMG_7415

IMG_7417

 

 

 

Nepovinný předmět – Náboženství

náboženství

Judo

Tréninky juda jsou pro malý zájem přesunuty do Brušperku – středa 15:30 – 16:30 hod.

judo

Vyučování v týdnu 4. – 8. 9. 2023

4. 9.  – vyučování ukončeno 9.10 hod.

5.9. – vyučování ukončeno: 1. st. – 11.05 hod.

2. st. – 12.00 hod.

6.9. – vyučování dle rozvrhu hodin

 

 

Logická olympiáda 2023 je zde!!!

Máš vlastní hlavu? Zjisti, co v ní je ….

… v této soutěži tě nikdo nezkouší. Ty sám můžeš zjistit, co dokážeš a co tě baví.

… úlohy tě potrápí, ale taky tě budou bavit. 

… nejsi šprt a ze školy nenosíš samé jedničky? Logická olympiáda není o naučených znalostech, ale o zdravém rozumu, kreativním myšlení a schopnosti samostatného uvažování.

A na vítěze čeká mnoho zajímavých cen! 

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou Česko založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

 

O Logické olympiádě

… Logická olympiáda je určena všem žákům mateřských a základních škol (a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií) a studentům středních škol, kteří mají hlavu na svém místě a chtějí porovnat své síly s ostatními z celé České republiky.

… nejdříve je nutno se do soutěže zaregistrovat svým emailem.

… soutěž probíhá ve několika kolech – základní, okresní pro kategorii MŠ, krajské a finále. Základní kolo se řeší on-line – soutěžící mohou úlohy řešit ve škole, doma, v knihovnách, zkrátka kdekoli, kde se připojí na internet. 

  … nejlepší z kategorie A, B a C z každého kraje postoupí do krajského kola a ti nejlepší z nich pak do celorepublikového finále. Zde budou moci porovnat své síly s ostatními finalisty při řešení logických problémů, soutěžích zaměřených na postřeh a rychlost úsudku a dalších a soutěžit o hodnotné ceny.

… soutěžící z kategorie A1 a A2 absolvují pouze základní kolo a už nepostupují do krajských kol.

Registrace soutěžících do Logické olympiády je zahájena 1. září a bude možná do 30. září. 

  • Soutěž je pro soutěžící zdarma.
  • Soutěž je vyhlášena pro následující kategorie:

Kategorie MŠ: mateřské školy 

Kategorie A1: žáci 1. třídy základní školy

Kategorie A2: žáci 2. třídy základní školy

Kategorie A: žáci prvního stupně základních škol (3. – 5. třída). 

Kategorie B: žáci druhého stupně základních škol (6. – 9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, tj. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií). 

Kategorie C: studenti všech druhů středních škol, v případě víceletých gymnázií poslední 4 ročníky studia. Soutěže se mohou zúčastnit pouze studenti běžného denního studia SŠ (gymnázium, SŠ, učiliště, konzervatoř atd). Maximální věk studenta je omezen na 20 let, soutěžit tedy mohou jen děti a studenti narození do 1. 9. 2002.

Harmonogram soutěže

Základní kolo probíhá:

kategorie A: žáci prvního stupně základních škol  (3. – 5. třída) ve dnech 1. – 7. října 2023

kategorie B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8. – 14. října 2023

kategorie C: studenti všech druhů středních škol ve dnech 15. – 21. října 2023

kategorie MŠ, A1, A2: mateřské školy a 1. a 2. ročník základní školy ve dnech 22. – 28. října 2023 

V základním kole soutěžící vyplní krátký on-line test. Délka testu je 15 minut pro kategorii MŠ, 20 minut pro kategorii A1 a A2, 30 minut pro kategorie A a B a 35 minut pro kategorii C, takže je možné jej řešit během jedné vyučovací hodiny. 

Nejlepší řešitelé z kategorií A, B a C postoupí do krajských kol. Nejlepší řešitelé z kategorie MŠ ve vybraných okresech postoupí do okresních kol. Soutěžící z kategorie A1 a A2 absolvují jen základní kolo a nepostupují do krajských kol.

Krajská kola pro kategorii A, B a C proběhnou 3. listopadu 2023.

Finále soutěže se koná 27. listopadu 2023 v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.

více informací zde: https://www.logickaolympiada.cz/

Výuka v přírodě aneb příroda obce Fryčovice a okolí

Na konci školního roku 2022/2023 proběhla první vlaštovka „Výuky v přírodě“. Žáci páté třídy vzali nejrůznější pomůcky a celé dopoledne prozkoumávali život v řece Ondřejnici, okolní les, příkopy a  obecní rybník včetně jeho okolí.  Dokonce jsme hledali, přesněji rýžovali, zlato. Bohužel jsme neměli štěstí a žádný valoun či šupinku zlata jsme nenašli. Na přiložených fotografiích si můžete trochu toho našeho bádání prohlédnout.

Galerie fotografií: https://photos.app.goo.gl/BrXMfZfNgsRttqsk8

IMG_6380IMG_6385

Informace k zahájení školního roku 2023/2024 v Základní škole Fryčovice

Slavnostní zahájení školního roku 2023/2024 proběhne v pondělí 4. 9. 2023 v 7,30 hod. v budově základní školy. Vyučování bude ukončeno v 9,10 hod.

Budova bude otevřena od 7,00 hodin. Žáci vyčkají v prostorách šaten, kde si je vyzvednou třídní učitelé.

S prvňáčky rádi přivítáme i jejich rodiče, kteří se po slavnostním zahájení dozví od třídní učitelky informace k organizaci školního roku, k provozu školní jídelny a školní družiny.

Těšíme se na vás! J

Informace pro vyzvednutí vysvědčení

Pro vyzvednutí vysvědčení volejte na číslo: 558 668 116, 605 736 383 v době 7:00 – 11:30 hod.

7.7.2023 – zavřeno

Výlet za odměnu

 

 

IMG_6050

   Ve čtvrtek 15.6. žáci sedmé třídy vyrazili do Ostravy na sportovní výlet. Aktivně se zapojili do  podzimního i jarního sběru a nasbírali nejvíce kilogramů z celé školy. Odměnou pro ně  byl program ve sportovním areálu v Ostravě-Kunčicích. 

   Částku za nasbírané kilogramy jsme odečetli od celkového vstupu do ENHA FREESTYLE. Celé sportoviště bylo otevřené pouze pro nás. Sympatický  trenér měl pro děti připravený zajímavý  program.  Naučili se správně skákat,  padat, zkusili si parkourové triky a v týmech si zahráli bojovku s NERF zbraněmi.

  Celý program velmi rychle uběhl a sedmáci si jej užili. Velkým zážitkem pro některé bylo cestování hromadnými prostředky v Ostravě. 

Všichni  už těší na další školní rok, aby se znovu aktivně zapojili  do sběru a vybrali si odměnu v podobě zážitkové akce!

 

                                                                                             Martina Holíková

 

IMG_6043 IMG_6045 IMG_6046 IMG_6047

Starší příspěvky «