Aktuální informace k nošení roušek a respirátorů

Informace k nošení roušek a respirátorů

Změna volitelných předmětů žáků 2. stupně

Vážení zákonní zástupci, žáci druhého stupně ZŠ,

vzhledem k epidemiologické situaci jsme přistoupili ke změně zařazení žáků do povinně volitelných předmětů. Předpokládáme, že i po návratu žáků do škol, nebudou povoleny sportovní aktivity a nebudeme moci mísit žáky různých tříd.

 1. ročník: Dílna čtení a psaní, Technický seminář
 2. ročník: Cvičení z matematiky, Konverzace v Aj
 3. ročník: Cvičení z M, Cvičení z Č, Badatelský seminář
 4. ročník: Cvičení z M, Cvičení z Č, Badatelský seminář

Ombudsman dětem

Leták – Ombudsman dětem

Vysvědčení

Žáci 3. – 9. ročníku obdrží naskenované výpisy vysvědčení  ve čtvrtek 28.1. po ukončení online výuky prostřednictvím aplikace Teams (do chatu).

Žáci 1. a 2. třídy obdrží vysvědčení ve čtvrtek 28. 1. ve škole. Za nepřítomné žáky mohou zákonní zástupci vysvědčení vyzvednout v kanceláři školy.

V pátek 29. 1. jsou pololetní prázdniny, online výuka neprobíhá.

poplatek za ŠD

Vážení rodiče,

vzhledem k epidemiologické situaci budeme vybírat školné za období leden – červen ve dvou splátkách (tzn. leden – březen a duben – červen). Pro žáky 1. – 2. tř. činí částka za první tři měsíce 600,- Kč + 300,- Kč ranní ŠD. Poplatek se vybírá do 20. ledna 2021.

Žákům 3. – 5. tř. bude platba upřesněna (závisí na době nástupu žáků do škol).

Děkuji

S pozdravem                                                          Zuzana Jagrová

Výuka od 4.1. 2021

Vážení zákonní zástupci,

od 4. 1. 2021 bude výuka žáků probíhat takto:

 • žáci 1. a 2. třídy se vyučují stejně jako před vánočními prázdninami, ranní družina bude v provozu hned od 4.1. od 6:00 hod., žáci zůstávají přihlášení ke stravování, pokud se nechtějí stravovat, musí se odhlásit
 • žáci 3.-9. třídy se vyučují distančně dle stejného rozvrhu hodin jako před návratem do škol 30.11.02020, za systému stravování jsou odhlášení a pokud si budou chtít odebírat obědy do jídlonosičů, musí se do stravování přihlásit.

Podrobné informace o výuce Vám pošlou třídní učitelé a podrobné informace o školní jídelně najdete na stránkách školy v části „Jídelna“.

vedení školy

21. a 22. 12. 2020

Vláda České republiky dne 14. prosince 2020 usnesením č. 1335 o přijetí krizového opatření zakázala od 21. prosince 2020 do 23. prosince 2020 osobní přítomnost žáků, studentů a účastníků:

 • základních škol
 • středních škol a konzervatoří,
 • vyšších odborných škol,
 • základních uměleckých škol,
 • jazykových škol s právem státní jazykové zkoušky,
 • ve vzdělávacích institucí poskytujících jednoleté kurzy cizích jazyků s denní výukou podle zákona o státní sociální podpoře,
 • školních družin, školního klubu a střediska volného času.

To znamená, že pro tyto druhy škol není v tyto dny povinné vzdělávání distančním způsobem podle ustanovení § 184a školského zákona.

 

Velká radost aneb další vítězný snímek našich žáků

I v období distanční výuky jsme nezapomněli soutěžit. V tomto období přišla zajímavá soutěž, kterou vyhlásil Region Beskydy – „Videopozvánka do Beskyd“. Výzvy se chytl Filip Gróf a spolu s Martinem Kublákem natočili krátké soutěžní video o obci Fryčovice. Porota vybírala ze 44 došlých snímků a náš snímek se objevil na nejvyšší příčce. Na jejich video se můžete podívat v tomto odkaze: https://gobeskydy.cz/data/112/obec%20Fry%c4%8dovice.mp4

Region Beskydy https://regionbeskydy.cz/321-soutez-videopozvanka-do-beskyd-ma-sve-viteze

Klukům upřímně gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy I naší obce.

Renáta Foltová

6B139811-68A1-402B-995C-4D5540904B2C

 

 

 

Informace pro strávníky

Změna termínu úhrady obědů formou inkasa

Tímto bych chtěla informovat všechny zákonné zástupce, že od nového roku dojde ke změně v termínu platby za stravování u inkasa. Platba za obědy se stahovala dvacátý den v měsíci zálohově dopředu. Od ledna 2021 se bude stahovat platba za obědy první pracovní den v daném měsíci. V prosinci 2020 se už nebude odečítat záloha na leden. Budou vám pouze vrácené přeplatky za odhlášené obědy.

Platba za obědy na leden bude odečtena 4. 1. 2021 a trvale se bude stahovat vždy první pracovní den v měsíci.

Ve Fryčovicích dne 14. 12. 2020

Vedoucí školní jídelny                                                                                                                   Petra Janšová

VV a PČ během distanční výuky

Milí rodiče,
během distanční výuky jsme obdrželi od Vašich dětí spoustu krásných, nápaditých a vtipných prací v rámci výtvarné a pracovní výchovy. Tato dílka z listí a jiných přírodnin jsou tak pěkná, že je vystavíme v naší fotogalerii k nahlédnutí. Jistě Vás mile potěší tak jako nás. Děkujeme, že  děti v kreativní tvorbě podporujete.
Mgr. Pavla Bednářová

Starší příspěvky «