INFORMACE O PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY

Trh vzdělávání 2016 (nabídka oborů SŠ) – 8. 11. 2016 v Národním domě v Místku od 10,00h. do 16,00h.

– doporučuji navštívit (rodiče + žáci 9.tř.)

Možnost individuální konzultace k volbě povolání na Úřadu práce ve Frýdku-Místku pro žáky a jejich rodiče po předchozím telefonickém objednání na tel. č. 950 113 485 nebo e-mailem: ips@fm.mpsv.cz.

Užitečné webové stránky pro žáky i rodiče:

www.gwo.cz – průvodce světem povolání, výběr povolání dle zvolených kritétií, dotazník zájmů, dotazník dovedností

www.infoabsolvent.cz  – informační systém ISA, který nabízí pomoc při hledání vzdělávací a kariérové cesty. Nabídka škola a oborů vzdělávání, ale i profesionálně zpracované analýzy o potřebách trhu práce a videoukázky reálných pracovních prostředí, které mohou volbu studia usnadnit.

www.budoucnostprofesi.cz

www.atlasskolstvi.cz – přehled studijních oborů středních, vyšších odborných, vysokých a jazykových škol

Důležité termíny:

Podání přihlášek na obory SŠ s talentovou zkouškou – do 30. listopadu 2016