«

»

Kniha zelených pohádek aneb z pera našich žáků

Odbor životního prostředí a zemědělství Moravskoslezského kraje vyhlásil na začátku roku 2023 opět soutěž s environmentální tematikou. Zadání znělo – Zelená kniha pohádek. Soutěžící žáci museli sami napsat literární dílo a k němu nakreslit ilustraci. Z vybraných prací se poté sestaví celá kniha. Několik žáků okamžitě přijalo výzvu a začali tvořit. Poslali jsme tři povídky s třemi ilustracemi. Tentokrát naše příspěvky do knihy nebyly zařazeny. Nesmutnili jsme, protože nás společná práce moc bavila a žáci opět předvedli svá velká nadání pro pisatelství a uměleckou tvorbu. O čemž se můžete přesvědčit. Děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

První povídka: Jak zvířátka polepšila pana Františka. Autoři: Krpcová Žaneta, Zátopková Michaela, Foldýnová Eliška (7. třída). Text zde: Jak zvířátka polepšila pana Františka

IMG_7410

IMG_7412

Druhá povídka: Jak ryby hledaly nový domov. Autoři. Žabenská Veronika, Mlčochová Anastázie (8. třída). Text zde: Jak ryby hledaly nový domov

IMG_7413

IMG_7414

Třetí povídka (říkanka): Zvířátka a odpadky v lese. Autoři: Hodaňová Dorota, Pilarová Alžběta (8. třída). Text zde: Zvířátka a odpadky v lese

IMG_7415

IMG_7417