Den otevřených dveří – SUŠ Ostrava

Rádi bychom Vás a Vaše žáky informovali o blížícím se dni otevřených dveří Střední umělecké školy, Ostrava, příspěvkové organizace, který se koná v sobotu 7. října 2023 od 8,30 do 13,00 hodin v obou budovách školy ( Poděbradova 959/33, Matiční 18 v Ostravě). Během DOD jsou pro návštěvníky připraveny i zajímavé výtvarné workshopy (výroba keramických šperků, „Poznej moderní technologie“3D tisk:, výroba frotáže, výroba butonů, razítkování).

V sobotu 14. října 2023 zahájíme přípravný kurz k talentovým zkouškám pro uchazeče o studium na SUŠ, Ostrava. Celkový rozsah kurzu je 32 hodin, po čtyřech hodinách, v 8 sobotních cyklech. Kurzy se budou tradičně konat v sobotních dopoledních hodinách (8:00 – 12:00 hod.), ale pro velký zájem jsme připravili i možnost přihlásit se do sobotního odpoledního kurzu (12:30 – 16:30 hod.).

V kurzech žáci projdou postupně jednotlivými výtvarnými činnostmi, z nichž mnohé budou součástí talentových zkoušek.  Součástí kurzu je osvojení si a prohloubení dovedností v kresbě, malbě a dalších činnostech, které žáci využijí během talentových zkoušek a následně pak během prvního ročníku svého studia na naší škole. Žáci – kurzisté tedy získají mnohé zkušenosti a dovednosti, které jim mohou výraznou měrou pomoci k úspěšnému vykonání přijímacích zkoušek. Soudě podle zkušeností z předešlých let, kdy řada z frekventantů výše uvedených kurzů úspěšně vykonala přijímací zkoušky a velmi pozitivně hodnotila podíl přípravného kurzu na jejich úspěšném přijímacím řízení.

Cena kurzu je při rozsahu 32 hodin stanovena na 3000 Kč.

Zájemci o kurz získají přihlášku na dni otevřených dveří (7. 10. 2023, 8,30-13,00 hodin) nebo v tomto odkaze:  Kurzy pro veřejnost | Střední Umělecká Škola v Ostravě (sus-ostrava.cz). Vyplněnou přihlášku mohou poslat buď emailem na adresu: info@sus-ostrava.cz, nebo ji v pracovní dny odevzdat osobně na sekretariátu školy na ulici Poděbradova 959/33, Ostrava. Kurzovné je možno poslat na účet školy vedený u ČS, a.s., Ostrava č. 1645656319/0800 až po podání přihlášky, konstantní symbol 558. Jako variabilní symbol použijte číslo kurzu, které je uvedeno na přihlášce.

Veškeré další informace ohledně studia a podmínek přijímacího řízení mohou zájemci získat i na telefonním čísle školy: 596114985 a na webových stránkách školy: www.sus-ostrava.cz.

Zároveň si dovolujeme pozvat Vás i Vaše žáky na další dny otevřených dveří, které naše škola pořádá a to na 9. 11. 2023 (od 9,00 do 16,00 hodin).

Mgr. Martin Mikolášek, ředitel SUŠ Ostrava