«

»

Kdo přežije

V lednu jsme si uspořádali tradiční projektový den „ Kdo přežije“. Učitelé, hasiči a zástupci Policie ČR nachystali 12 stanovišť s různými úkoly a žáci se v pravidelných intervalech přesouvali v předem určených skupinách k plnění.

S hasiči vyzkoušeli výstroj do terénu, dýchání v masce pro zakouřený prostor, zachraňovali tonoucího, s policistkami probrali výstroj pro zásah, taktickou vestu, práci s obuškem, s pouty, vyzkoušeli helmu s ochranným plexisklem a popovídali si o bezpečnosti při používání sociálních sítí. Na dalších stanovištích zopakovali dopravní výchovu, výstražné symboly, tísňové linky, Krabičku poslední záchrany, Morseovu abecedu a turistické značení a balili evakuační zavazadlo.

Děkujeme všem zúčastněným za hladký průběh aktivního dopoledne a zvlášť děkujeme našim ochotným lektorům z řad Policie ČR a hasičského sboru.

kd (3)

foto zde